CYPRUS WEATHER

תושבות מס בקפריסין – מה זה אומר?

נדל"ן » תושבות מס בקפריסין – מה זה אומר?

כמות הישראלים אשר מעוניינים להשקיע בקפריסין רק עולה מידיי שנה, וכיום ניתן להגיד כי מדובר בעשרות אלפי ישראלים אשר בודקים את כדאיות המהלך.

תושבות מס בקפריסין יכולה להיות אלמנט מכריע בקבלת ההחלטות שלכם האם לפתוח עסק בקפריסין, האם לפתוח עסק בישראל או האם לפתוח עסק במדינה אחרת ברחבי העולם?

במאמר הבא החלטנו להרים את הכפפה על מנת להסביר לכם אילו ישראלים יכולים להיות זכאים לקבל תושבות מס בקפריסין, וכמובן מהם היתרונות של בעלי עסק אשר יכולים לקבל תושבות מס בקפריסין. 

כך שמיד לאחר קריאת המאמר הבא, תוכלו לדעת האם אתם זכאים – וכיצד תוכלו לממש את הזכות המגיעה לכם על מנת להקים עסק בקפריסין כאשר אתם מקבלים סל שלם של פריבילגיות.

כמובן שבכל שאלה אנו נשמח להעמיד לרשותכם את הצוות המיומן שלנו אשר מכיר את תחום תושבות המס בקפריסין על בוריו. 

בעזרתנו תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם, וכמובן להתחיל את ההליך בצורה חכמה ונכונה – כך שבתוך זמן קצר תוכלו לקבל את תושבות המס שלכם, ולהתחיל התהליך של פתיחת העסק עצמו – שגם בתהליך הזה אנו נוכל ללוות אתכם ולהעמיד לרשותכם את אנשי המקצוע שלנו אשר גם בתחום הזה בקיאים מקצה לקצה.

מיסוי קפריסין

היעדר תושבות מס – מה זה אומר?

ישראלים רבים ביצעו במהלך חייהם הגירה או רילוקיישן מישראל למדינה אחרת בחו"ל, כך שהם אינם נחשבים בתושבי אף מדינה לצורכי מס. 

אותם ישראלים אינם צריכים לדווח לרשויות המס בישראל על הכנסותיהם, והם אינם צריכים לדווח במדינה שבהם גם גרים על הכנסותיהם – מכיוון שהם אינם אזרחי המדינה באופן רשמי. 

אומנם מדובר לפעמים במצב טוב מאוד שבו תוכלו לחסוך לא מעט כסף שהיה יכול ללכת לתשלומי מס שונים לרשויות המס בישראל או לרשויות המס במדינה שבה אתם מתגוררים – אך יש כאן גם בעייתיות מסוימת.

היעדר תושבות מס במדינה כזאת או אחרת מביא איתו גם לא מעט הגבלות אשר יוכלו להקשות מאוד על חייכם ועל ההתנהלות העסקית העתידית שלכם. 

כאשר אינכם מחזיקים בתושבות מס באף מדינה תתקשו להעביר כספים בין בנקים שונים בעולם כאשר זה כולל בתוכו גם את הבנקים בישראל. 

מדינות רבות לא יאפשרו לכם לרכוש נכסים בשטחן, כך שלא תוכלו לרכוש בית או לרכוש משרד עבור העסק העתידי שלכם.

כך שלמרות שמדובר כביכול במצב אידיאלי שבו נחסך מכם לשלם מס בישראל או במדינה אחרת, אתם תתקשו מאוד לבצע פעולות בסיסיות – בין אם אתם אנשים פרטיים או אנשי עסקים שהמצב בסיטואציה כזאת יכול להיות אף סבוך יותר. 

לכן חשוב מאוד שתבינו כיצד תוכלו לקבל תושבות מס בקפריסין, בוודאי אם אתם מתכננים לפתוח בקפריסין עסק – כך שביחד עם תושבות המס המצב הופך להיות הרבה יותר אידיאלי עבורכם, ותקבלו במסגרת תושבות המס לא מעט יתרונות בתור בעלי עסקים במדינה הקטנה ששוכנת ממש קרוב לישרא

תושבות מס בקפריסין – האומנם?

בקפריסין עושים מאמצים רבים על מנת לשכנע משקיעים זרים מכל רחבי העולם לפתוח עסק דווקא בקפריסין. הם מציעים למשקיעים זרים לא מעט הטבות אשר הופכות את ההשקעה ואת פתיחת העסק לכדאית מאוד. 

חוק חדש בקפריסין חוקק על מנת לאפשר לישראלים שאינם מחזיקים בתושבות מס באף מדינה לקבל תושבות מס בקפריסין. 

החוק קובע כי אזרחים זרים בניהם גם ישראלים אשר יראו נוכחות במדינה של 60 יום בלבד, יוכלו לקבל תושבות מס בקפריסין ולהיחשב באותה הזדמנות גם לתושבי המדינה.

כמובן שבזכות קבלת תושבות המס בקפריסין תוכלו לפתור חלק נכבד מהבעיות שמהם אתם סובלים, כמובן שלא את כל הבעיות – אך מרביתן יישארו הרחק מאחור. 

מהסיבה הזאת אם אתם לא מחזיקים בתושבות מס באף מדינה, ומרגישים כי אתם לא מצליחים לממש את החזון שלכם בתור בעלי עסקים – קבלת תושבות מס בקפריסין היא בהחלט צעד מבורך עבורכם.

כמובן שעל מנת שתוכלו להיות זכאים ולהראות נוכחות של 60 יום במדינה אתם צריכים להיעזר באנשי מקצוע מנוסים אשר מכירים את התחום על בוריו. 

אנו נשמח לסייע לכם בדיוק כמו שסייענו עד כה לאלפי לקוחות שלנו לקבל תושבות מס בקפריסין, ובעצם להיחשב בתור אזרחי המדינה לכל דבר ועניין. 

אומנם על פניו הפעולה נשמעת פשוטה מאוד, אך המטרה הראשית של הממשלה בקפריסין היא להביא אליה משקיעים ואנשי עסקים אשר רוצים להשקיע במדינה. 

לכן אם תיעזרו בנו תוכלו בקלות לקבל את תושבות המס בקפריסין, ובעצם לאפשר לעצמכם להחזיר את חייכם בחזרה לשגרה – דבר חיוני מאוד עבורכם, בטח אם יש ברשותכם עסק כזה או אחר ואתם רוצים להתחיל ולנהל פעילות עסקית על כל המשתמע מכך.

מהם התנאים לקבל תושבות מס בקפריסין?

כעת הגיע הזמן לעבור על כל הסעיפים הקיימים בחוק שמסגרתו ישראלים ללא תושבות מס בישראל יכולים לקבל תושבות מס בקפריסין. אנו נעבור על כל הסעיפים וכמובן נסביר כיצד הם יכולים להתבצע. אך גם לאחר קריאת שורות אלה, מוטב כי תפנו את הצוות המקצועי שלנו על מנת שהוא ילווה אתכם צעד אחר צעד ויסביר לכם בדיוק ממה אתם צריכים להיזהר.

התנאי הראשון והחשוב מכולם כמו שכבר דיברנו עליו זה שעל האזרח הישראלי להראות נוכחות במדינה של 60 יום לכל פחות בכל שנה. זאת אומרת שאתם צריכים לשהות בקפריסין במהלך שנה אחת לפחות 60 יום במצטבר, אינכם חייבים לשהות 60 יום ברציפות חשוב להבהיר זאת – תוכלו לפרוס את השהות המהלך כל השנה. אנו ממליצים ללקוחות שלנו אשר מתייעצים איתנו להראות נוכחות קצת יותר גבוהה על מנת לא לעמוד בדיוק על תנאי הסף הזה.

תנאי הכרחי נוסף הוא שאותו אזרח אשר מגיש את בקשת תושבות המס בקפריסין לא יכול להחזיק בתושבות מס באף מדינה אחרת. כלומר אם אתם ישראלים שמחזיקים בתושבות מס בישראל, אינכם יכולים להגיש בקשה לתושבות מס בקפריסין. כמובן שתצטרכו להוכיח לממשלה בקפריסין כי אינכם מחזיקים באף תושבות מס, ולשם כך אנו נוכל לסייע לכם על מנת שתגייסו את כל המסמכים הרלוונטיים לצורך כך.

תנאי נוסף שחשוב להכיר, בטח אם אינכם מתגוררים בקפריסין עצמה זה שאינכם יכולים להתגורר או לחיות באף מדינה אחרת יותר מ-183 ימים בשנה. כלומר תצטרכו להתגורר בקפריסין או לעבור בין שתי מדינות ולהתגורר בכל אחת מהן פחות מ-183 ימים במצטבר. רק כך תוכלו להיות זכאים לקבל את תושבות המס בקפריסין. ההמלצה שלנו היא שבעצם תחלקו את השנה כך שאת מחציתה תחיו דווקא בקפריסין על מנת להקל על עצמכם את קבלת תושבות המס.

שתי תנאים חשובים נוספים לקבל תושבות המס בקפריסין היא שעל שמו של מבקש הבקשה לתושבות המס ישנה דירה (דירה בבעלותו או דירה בשכירות) ובנוסף הוא חייב להחזיק בעסק בקפריסין. זוהי בעצם האסמכתא של הקפריסאים שהם מספקים תושבות מס לאנשי עסקים או לאנשים פרטיים אשר מעוניינים להשקיע במדינה, ולא כאלה שרק רוצים להחזיר לעצמם את הזכויות המגיעות להם בתור תושבי מס של מדינה כזאת או אחרת.

אולי יעניין אתכם גם

בשיתוף איזי נשיונילטי